Рейлінги. 5 причин, навіщо вони потрібні

опубліковано в категорії: СТАТТІ | 0
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinby feather
Рейлінг
Рейлінг

Перше, що Ви подумали, а що воно таке? Отже, мова піде саме про рейлінги. Перед тим, як розповісти, що це таке, і з «чим його їдять», пропонуємо побачити на власні очі, як вони виглядають.

Що ж таке рейлінг? Назва цього обладунку сучасного авто прийшла до нас з берегів туманного Альбіону. Дослівно з англійської перекладається як перила (бильця, поруччя), рейка, перекладина (railing). Найчастіше можна зустріти й невірні написання слова «рейлінг» – «релінг» або «реллінг», а ще наші автомобілісти-дотепники охрестили тип автомобілів з рейлінгами на даху (зазвичай це «універсали», або «паркетники/позашляховики»), як «автомобіль класу тролейбус», – натякаючи на дві рейки на даху, що своїми обрисами нагадують складені штанги на даху тролейбусів.

Автомобілісти-дотепники охрестили тип автомобілів з рейлінгами на даху (зазвичай це «універсали», або «паркетники/позашляховики»), як «автомобіль класу «тролейбус»

Автомобіль з рейлінгами
Автомобіль з просвітними рейлінгами

Рейлінг складається, як правило, з декількох елементів. У класичному варіанті рейлінг складається з: основної труби, утримувачів-опор, – по обидва боки труби, – а найчастіше рейлінги мають і третю опору, іноді – заглушок, які вставляються в обидва боки труби. Основним елементом рейлінга автомобіля є труба. Діаметр труб для виготовлення рейлінгів може бути різним. Але часто зустрічаються, і знаходять більше застосування, рейлінги, що складаються з труб, діаметром 25 мм, 32 мм, 40 мм, 42.4 мм, 51 мм. Труби рейлінга можуть бути різними так само і за довжиною. Профіль труб сучасних авто найчастіше буває еліпсоподібний, що додає більшої конструктивної міцності.

Рейлінги бувають просвітні, як ми описали вище, й інтегровані. Інтегровані рейлінги – це суцільна рейка, що кріпиться до даху автомобіля, щільно прилягаючи нижньою основою, без опор. Відповідно, вона повторює вигини профілю даху. Бічна частина таких рейлінгів має спеціальний паз для фіксації затискувачів поперечин багажника.

Вибираючи собі новий автомобіль, нерідко в якості додаткового обладнання можна зустріти слово «рейлінги»

Автомобіль з інтегрованими рейлінгами
Автомобіль з інтегрованими рейлінгами

В країнах Заходу, де авто з кузовом «універсал», а різні країни і виробники їх називають по-своєму, – це і SW («Station Wagon» або «Sportwagon», він же «вагон» по-нашому), «Комбі», «Touring», «Aerodeck», «Варіант» тощо, широко поширені і, здається, без рейлінгів взагалі не існують (тут ми можемо передати палкі привіти Теріелу Васадзе, корпорація якого, здешевивши на $200 українську локалізацію популярного автомобіля Chevrolet Lacetti «універсал» у базовій комплектації, замовила у корейських виробників автомобілі без рейлінгів).

Отже, 5 причин, навіщо потрібні рейлінги на автомобіль.

1. Що стосується практичних міркувань…

Для установки і надійного фіксування автомобільних багажників з обтічними (аеродинамічними) або стандартними (з прямокутним перетином) поперечинами. В іншому випадку необхідно використовувати багажниками зі спеціальними «лапами», що фіксують багажну систему в арках дверних отворів. Для автомобілів з панорамним склом інших варіантів кріплення багажної системи, як саме на рейлінги, просто не існує.

Багажна система на рейлінгах
Багажна система на рейлінгах

2. Для кріплення вантажних кошиків і платформ з метою транспортування побутового та будівельного краму.

3. Для монтажу велокріплення на даху авто і подальшого перевезення байків.

4. Для фіксації спеціальних кріплень механічного або магнітного способу дії, призначених для фіксації в них лиж і сноубордів.

5. Рейлінги на даху дозволяють у разі потреби швидко закріпити багажник на даху, при цьому вони жодним чином не псують зовнішній вигляд машини, навпаки надаючи їй елемент завершеності і спортивності, а також виконують роль додаткового силового елементу кузова авто.

Які бувають рейлінги?

Рейлінги бувають: модельні (оригінальні) і універсальні. Перевага модельних – вони виготовлені для певного автомобіля. Закріплюються такі рейлінги в спеціально підготовлені заводом-виробником місця. Матеріал профілю: алюміній. Кінцевики (опори) бувають: пластиковими і металевими.

Поперечні рейлінги
Поперечні рейлінги

За типом розміщення розрізняють поперечні і поздовжні рейлінги. Останні можуть мати дві, три або чотири точки кріплення до даху автомобіля.

За зовнішнім виглядом рейлінги також відрізняються. Існують рейлінги блискучі зі сталі, є чорні сталеві, також є якісний сірий і чорний пластик. Існують як поздовжні так і поперечні рейлінги, вони відрізняються місцем монтажу та функціональним призначенням.

Сталь, з якої виготовляються рейлінги так само може бути різною. Але найчастіше використовується саме хромований метал.

Для того, щоб рейлінги могли експлуатуватися протягом тривалого терміну, їх поверхню покривають спеціальним порошковим фарбуванням, яке надійно захищає їхню поверхню від руйнівного впливу вологи.

Що стосується естетичного моменту.

Закріплення поперечин багажника на рейлінгах
Закріплення поперечин багажника на рейлінгах

Рейлінги на даху жодним чином не погіршують зовнішній вигляд екстер’єру автомобіля, а лише доповнюють його, а якщо мова йде про універсал або позашляховик, то рейлінги є безпосереднім символом даних транспортних засобів. Також, завдяки рейлінгам Ви зможете візуально підняти свою машину, що буде мати більш потужний вигляд.

Дійшла справа до установки рейлінгів? Зверніть увагу на…

При придбанні закріплюючих елементів для перевезення вантажу, не зайвим буде на початковому етапі звернутися за послугою монтажу до фахівців. Вони монтуються без застосування свердлильного устаткування, – у випадку якщо вам пощастило, і дах автомобіля обладнаний силовими елементами для кріплення рейлінгами, а отвори для гвинтових з’єднань закриті спеціальними герметичними заглушками. Варто заздалегідь вивчити дане питання, оскільки не на всі види машин рейлінги так легко і швидко можна встановити.

Рейлінги на автомобілі з панорамним дахом
Рейлінги на автомобілі з панорамним дахом

Якщо можливості звернення до фахівців в даний момент немає, то можна спробувати зробити монтаж самостійно, спираючись на рекомендації добре знайомих майстрів. Багато водіїв, щоб не нашкодити роблять запит на монтаж рейлінгів професіоналам, які проходили спеціальне навчання з монтажу даних пристроїв.

Простота установки рейлінгів – одна з багатьох переваг цього корисного пристосування

Фіксація багажника на рейлінгах за допомогою спеціального замка
Фіксація багажника на рейлінгах за допомогою спеціального замка

У багатьох автомобілів під рейлінги вже передбачені спеціальні місця. Вони знаходяться під захисними заглушками на даху автомобіля. Знімаються заглушки дуже просто, адже потрібно просто їх відсунути в напрямку вказаному стрілкою, а потім підняти вгору. Поки заглушка повністю не відсунеться, піднімати її не варто, адже можна зламати фіксатори і на місце вона вже не стане.

Під заглушками розташовані отвори, які попередньо знежирюють. Потім на дах кріпиться рейлінг, а посадочне місце попередньо обробляють герметиком для зовнішніх робіт. Він йде на основі силікону і стійкий до температур і високої вологості, – тож герметик дозволить убезпечити себе від потрапляння води в салон через отвори в даху.

Підсилювач для закріплення рейлінгів
Підсилювач для закріплення рейлінгів

Набагато гірше, якщо на даху не передбачено такого отвору для кріплення. Якщо впевнені, що рейлінги стоятимуть на даху постійно, то можна і зробити такі отвори самостійно. Для цього потрібно зняти обшивку стелі і просвердлити такі отвори в підсилювачі даху. Є вже готові рейлінги під певну модель, які можна встановлювати на дах навіть не знімаючи обшивки. Але, навіть купуючи такі аксесуари, краще перестрахуватися, так як можна наробити зайвих дірок у даху. Адже отвори повинні бути саме в підсилювачі, – щоб вага багажу не деформувала дах. Наприклад, вже згаданий універсал Chevrolet Lacetti без рейлінгів можна обладнати останніми, але монтувати їх доведеться в отвори, що висвердлюються у місці, яким поєднується дах і бічна частина кузова, – про це більш докладно можна почитати на спеціалізованих сайтах, – адже вам дістався автомобіль зі спрощеною конструкцією даху, без підсилювачів під рейлінги.

За матеріалами видання 2auto.com.ua

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinby feather